Cena brutto napełnienia pojemnika czarnego __małego HP = 15zł Pojemniki HP np. 21,27,56,seria 3xx
Cena brutto napełnienia pojemnika kolorowego małego HP = 25zł Pojemniki HP np. 22,28,57,seria 3xx
Cena brutto napełnienia pojemnika czarnego __dużego HP = 20zł Pojemniki HP np. 15,45
Cena brutto napełnienia pojemnika kolorowego dużego HP = 30zł Pojemniki HP np. 17,23,25,78

Czy to się opłaca ?
Używanie oryginalnych wkładów jest bardzo kosztowne. Usługi regeneracji pozwalają na zmniejszenie kosztów drukowania nawet o 3-4 razy. Ale .... z reguły w drukarkach są pojemniki tzw. startowe o zmniejszonej pojemności, zalecamy w pierwszej kolejności zakup pojemników "normalnych", (najlepiej, jeżeli występują w wersji XXL o zwiększonej objętości). Koszty regeneracji takie same, a wydajność zdecydowanie większa.
Dla przykładu: (poziom cen z sierpnia 2010r.)
- wkład HP 45 : 110zł oryginał, 20 zł regeneracja
- wkład HP 56: 75zł oryginał, 15 zł regeneracja

Na czym to polega ?
Proces regeneracji składa się z kilku etapów:
- oceny wstępnej (sprawdzany jest ogólny stan wkładu oraz data ważności)
- czyszczenie zewnętrzne
- udrożnienie głowicy przy użyciu środków chemicznych i mechanicznych (płyny do udrażniania i myjnia ultradźwiękowa)
- aplikacja tuszu do środka kartridża
- wyrównanie ciśnienia w pojemniku (w zależności od typu)
- wydruk kontrolny
- zabezpieczenie głowicy na czas transportu
Stosujemy zasadę, że Klient otrzymuje dokładnie swój pojemnik. Przy kartridżach atramentowych jeszcze większą rolę niż przy tonerach odgrywa stan pojemnika przed napełnieniem na jego użyteczność po napełnieniu. Głowice stare, zaschnięte lub z całkowicie zużytm tuszem (do dyszy dostało się powietrze zamiast chłodzącego je tuszu) rzadko kiedy udaje się przywrócić do pełnej sprawności.

Czy używanie wkładów regenerowanych jest związane z ryzykiem ?
W przeważającej ilości drukarek HP do użytku domowego i biurowego tusz nie ma kontaktu z żadnym stałym elementem drukarki. Wśród innych producentów (Brother, Canon, Epson) tusz przepływa przez głowicę, która jest częścią urządzenia i nie podlega wymianie (ze względów ekonomicznych - bardzo często głowica jest droższa od nowej drukarki). W przypadku problemów, bardzo często wiąże się to ze znacznymi wydatkami i kłopotliwym procesem udraźnia (znacznie trudniejszym niż we wkładach z wbudowaną głowicą). W HP jest to o wiele prostsze. Wystarczy wymienć wkład (zgodnie z instrukcją urządzenia) i przywracamy pełną funkcjonalnoć.

Jak dbać o wkład (kartridż) ?
Wkład należy napełniać niezwłocznie po jego opróżnieniu. Zachowanie ciągłości przy używaniu i uzupełnianiu pozwala maksymalnie wydłużyć jego żywotność. Klienci, którzy zachowują tą zasadę, cieszą się znacznymi oszcządnościami wynikającymi z wielokrotnego uzupełnianiu tego samego pojemnika (nie są rzadkie przypadki 10 napełnień tego samego kartridża!). Wkłady, które przeleżały puste i są nieużywane przez dłuższy czas, bardzo często nie dają się przywrócić do pełnej funkcjonalności (szczególnie dotyczy to wkładów kompatybilnych czyli tzw. "podróbek"). Zwracamy jeszcze uwagę na jeden fakt: wkłady kolorowe znacznie gorzej znoszą regenerację. W praktyce przyjmujemy, że można je napełnić 2 razy. Nie oznacza to, że nie da się tego zrobić więcej razy, ale nie zdarza się to zbyt często. Z tego powodu, polecamy w codziennym użytkowaniu włączenie trybu czarno-białego w ustawieniach właściwości drukarki. Dzięki temu wydruki są tworzone z pojemnika czarnego, który jest trwalszy i tańszy w napełnianiu.